Історія створення компанії

У 1990 році за ініціативою Національного диспетчерського центру України (зараз - Національна енергетична компанія "Укренерго"), Інституту електродинаміки Національної Академії Наук України та українських електротехнічних підприємств була утворена Енергетична науково-промислова Асоціація ЭНПАС.
Ідея утворення підприємства виникла, виходячи з тих завдань, які стояли перед енергосистемою України в ті роки, а саме - необхідність мати свої технології у виробництві пристроїв електричного захисту, автоматики і управління енергосистемою, базуючись на передових досягненнях сучасної техніки і технологій.
З цієї миті почалася діяльність Асоціації, що сприяло консолідації наукового, інженерного і технічного потенціалу організацій та підприємств енергетичної галузі України. За три роки істотно змінилася ситуація в країні, і 14 лютого 1994 року було створене закрите акціонерне товариство "Акціонерна Компанія ЕНПАСЕЛЕКТРО", яке стало правонаступником Асоціації ЕНПАС.
У липні 2010 року ЗАТ "Акціонерну Компанію ЕНПАСЕЛЕКТРО" було перетворено на ТОВ "Науково-технічна компанія ЕНПАСЕЛЕКТРО".
Компанія ЕНПАСЕЛЕКТРО - універсальна проектна і монтажно-налагоджувальна організація, яка більше 25 років активно працює на енергетичному ринку України і за кордоном.
Всього введено в роботу:
Близько 120 систем управління гідроагрегатів, блоків, ВРП-110 кВ, 154 кВ, 330 кВ, КРПЕ-330 кВ на базі програмованих логічних контролерів типу Alspa 80-35 (ALSTOM, Франція) та Ovation (EMERSON, США). А також 110 систем електричних захистів гідроагрегатів, трансформаторів, ліній виробництва провідних світових виробників АВВ, Alstom, Siemens, GE.
Введені в роботу системи автоматичного управління, моніторингу та електричних захистів наступних станцій:
- Київська ГЕС (20 гідроагрегатів);
- Київська ГАЕС (6 гідроагрегатів);
- Канівська ГЕС (8 гідроагрегатів);
- Кременчуцька ГЕС (12 гідроагрегатів + ВРП-154 кВ, ВРП-330 кВ);
- Дніпродзержинська ГЕС (8 гідроагрегатів);
- Дніпровська ГЕС-1 (9 гідроагрегатів + ВРП-154 кВ, ВРП-330 кВ);
- Дніпровська ГЕС-2 (6 гідроагрегатів, триває реконструкція 2 гідроагрегатів);
- Каховська ГЕС (6 гідроагрегатів + ЗРП-154кВ);
- Дністровська ГЕС-1 (6 гідроагрегатів + ВРП 110/330 кВ);
- Дністровська ГАЕС (3 гідроагрегата + КРПЕ-330 кВ).